Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Obchody Światowego Dnia Książki w klasach 2

Utworzono dnia 04.05.2022

         W ramach obchodów Światowego Dnia Książki, chętni uczniowie kl.4 b pod opieką   p. Ewy Ścioch brali udział w Szkolnej Akcji Czytelniczej „Starszy czyta młodszemu”.
         Przygotowali dla uczniów klas 2 baśń Charlesa Perraulta „Czerwony Kapturek” i zaprezentowali ją swoim młodszym kolegom i koleżankom. Starali się czytać głośno i wyraźnie, z odpowiednią intonacją głosu. Interpretacja baśni bardzo podobała się maluchom,  nagrodzili za to czwartoklasistów gromkimi brawami. Wspólnie rozmawiali też o ważnych wartościach płynących        z tekstu: iż nie należy ufać nieznajomym i zawsze słuchać rodziców.
         Następnie uczniowie klas 2 i 4 b na zajęciach lekcyjnych rozmawiali o korzyściach płynących z czytania książek i ich szanowaniu. Przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, oglądali je, opowiadali o nich, ilustrowali głównych bohaterów i wydarzenia oraz zachęcali innych do ich przeczytania. Na zakończenie zajęć tworzyli własną okładkę do wybranej książki. Nie zapomnieli też pójść do biblioteki i skorzystać z bogatej oferty czytelniczej. Dzień upłynął w miłej atmosferze, zachęcającej do czytania i szanowania książek.
 

Ewa Ścioch, Jadwiga Kondratowicz, Jolanta Smyk,  Małgorzata Stryjek

Obchody Światowego Dnia Książki w klasach 2

Utworzono dnia 04.05.2022, 12:01

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 2 wydarzeń w tym miesiącu

Imieniny