Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Akcja „Poczytaj mamo, poczytaj tato” w klasie 1 c

Utworzono dnia 25.03.2024

Akcja „Poczytaj mamo, poczytaj tato” w klasie 1 c

Uczniowie klasy 1c po raz kolejny spotkali się z rodzicem z klasy, by posłuchać bajki profilaktycznej w ramach akcji „Poczytaj mamo, poczytaj tato”. Tym razem klasę odwiedziła mama Ani, która przeczytała dzieciom opowiadanie „Po drugiej stronie Internetu”.

Dzieci poznały rówieśniczkę Hanię, która z grzecznej uczennicy przestała się uczyć i nie chciała słuchać rodziców. Po pewnym czasie wyszło na jaw, że bez zgody rodziców rozmawiała w sieci z „koleżanką”, która po spotkaniu okazała się niebezpiecznym mężczyzną. Całe szczęście, że rodzice byli czujni, sprawdzili w komputerze co się dzieje i zawiadomili policję. Pierwszaki z zaciekawienie słuchały o tak ważnych dla nich sprawach i po rozmowie samodzielnie wyciągnęły wniosek: Pamiętajmy! Nie zawierajmy kontaktów za pośrednictwem Internetu, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo, kto jest po tej drugiej stronie i z kim rozmawiamy.

Następnie Pani Magda przeprowadziła z dziećmi zabawy integrujące grupę i uczące szybkiej orientacji, która może przydać się w trudnych sytuacjach. Wspólnie spędzony czas zakończył się podziękowaniami, upominkami i grupowym zdjęciem. Teraz dzieci czekają już na kolejne opowiadanie z morałem.

                                                                                                                              Ewa Ścioch

Akcja „Poczytaj mamo, poczytaj tato” w klasie 1 c

Utworzono dnia 25.03.2024, 20:00

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny