Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Porozumienie z Fundacją „Rodzice Szkole”

Utworzono dnia 30.11.2022

Pragniemy również poinformować, że  16 listopada 2022r. Rada Rodziców działająca w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie zawarła porozumienie z Fundacją „Rodzice Szkole”.

Celem Porozumienia jest wspólne działanie na rzecz pozyskania funduszy z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych (zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie), służących do realizacji celów statutowych Fundacji i celów Rady Rodziców, wynikających z ustawy Prawo oświatowe, statutu Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie i Regulaminu Rady Rodziców.

W związku z tym prosimy wszystkie osoby, które zechciałyby wesprzeć różne ciekawe przedsięwzięcia organizowane w naszej szkole, o przekazanie 1,5 %  podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022 na rzecz Fundacji „Rodzice Szkole” – organizacji pożytku publicznego – nr KRS: 0000268115. W odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego (PIT 28 poz. 253, PIT 36 poz. 522, PIT 36L poz.174, PIT 37 poz. 149, PIT 38 poz. 66, PIT 39 poz. 50) należy wpisać: „RR  Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie”.

 

Przypominamy również o możliwości dokonania dobrowolnej wpłaty na rzecz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie. Można jej dokonać w sekretariacie szkoły lub na konto: 22 1090 2590 0000 0001 3343 2025. W tytule płatności należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę i rok szkolny.

Dokonywanie wpłat na Radę Rodziców jest dobrowolną sprawą każdego rodzica. Dla jednych jest to niewielka kwota, dla innych to kolejny kłopotliwy wydatek. Rozumiemy to i tym bardziej jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę. Traktujemy je jak cegiełki, które dokładają się do budowy dobrego środowiska rozwoju i zabawy dla uczniów w szkole.

Pieniądze zgromadzone przez Radę Rodziców przeznaczamy na:

  • dofinansowanie kosztów udziału uczniów w zawodach, konkursach i olimpiadach o charakterze szkolnym, międzyszkolnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim,
  • zakup materiałów dekoracyjnych na uroczystości szkolne, imprezy, gazetki  oraz zakup wiązanek z okazji uroczystości świąt państwowych,
  • dofinansowanie imprez o charakterze ogólnoszkolnym.

 

Dziękujemy za każdą złotówkę i wsparcie.

 

Dyrektor oraz Prezydium Rady Rodziców

Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny