Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Uczniowie klasy 3A w Toruniu i Golubiu Dobrzyniu

Utworzono dnia 06.06.2024

Uczniowie klasy 3A w Toruniu i Golubiu Dobrzyniu

W dniach 3 i 4 czerwca uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Torunia
i Golubia Dobrzynia.

Po ponad pięciogodzinnej podróży dotarliśmy do grodu Mikołaja Kopernika. Po zakwaterowaniu w hotelu i pysznym obiedzie udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika i wzięliśmy udział w warsztatach wypieku tej słodkości.  Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem w stroju historycznym „Rycerza Krzyżaka”, który zabrał  nas na zwiedzanie miasta. W bardzo ciekawy i zabawny sposób opowiadał nam o dziejach Torunia i jego zabytkach oraz legendach. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika  - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma, ruiny zamku krzyżackiego i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich. Mieliśmy okazję obejrzeć toruńskiego osiołka, „Fontannę  ze złotymi żabkami”, które przynoszą tygodnie szczęścia oraz pogłaskać rzeźbę z brązu psa Filutka, który posiada magiczne moce działające na trzy ważne aspekty ludzkiego życia: miłość, rozum i finanse. Wieczorem obejrzeliśmy widowiskowe pokazy Fontanny Cosmopolis - kolorowe światła, efekty wodne połączone z muzyką oraz pospacerowaliśmy po toruńskiej starówce.

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Planetarium na seans, który dostarczył niesamowitych wrażeń podczas wirtualnej podróży w kosmos. Następnie w Domu Mikołaja Kopernika obejrzeliśmy film 4D pt. „Kopernik w Toruniu”. Kolejnym punktem nasze wycieczki był pobyt w Domu Legend Toruńskich  i udział w porywającej podróży w czasie. Edukacja połączona z zabawą, ruch, akcja i śmiech uczyniły tę lekcję niezapomnianą.

            Po południu pożegnaliśmy się z Toruniem i udaliśmy się do Golubia Dobrzynia. Zwiedziliśmy z przewodnikiem Zamek Krzyżacki. Poznaliśmy jego bogatą historię i tradycje rycerskie, które są w zamku podtrzymywane do dziś. Po obiedzie w zamkowej restauracji ruszyliśmy w drogę powrotną.

            Późnym wieczorem pełni wrażeń z uśmiechem na twarzy przybyliśmy do Łukowa. To był naprawdę udany wyjazd z ,,klasową rodziną”, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opiekę na uczniami sprawowali Anna Wójtowicz i Hubert Dybciak

 

           

 

 

 

 

Uczniowie klasy 3A w Toruniu i Golubiu Dobrzyniu

Utworzono dnia 06.06.2024, 20:19

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny