Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

TiK na lekcji polskiego

Utworzono dnia 29.02.2024

TiK na lekcji polskiego

27 lutego odbyła się lekcja pokazowa z języka polskiego, na której uczniowie oraz nauczyciele mogli zapoznać się z różnymi formami wykorzystania w pracy dydaktycznej technologii informacyjno-komunikacyjnej, w tym sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Uczniowie klasy VI a analizowali sposób przedstawienia przyrody w powieści L.M. Montgomery pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza”. Grając w Miliarderów w aplikacji LearningApps, sprawdzili, czy dobrze zapamiętali nazwy nadawane przez Anię przedmiotom i zjawiskom. Dobierali podpisy do obrazów wygenerowanych za pomocą chatu GPT. Sprawdzili pojęcie wyobraźni i jej określenia poprzez odniesienie do internetowego słownika języka polskiego przez kod QR. Następnie podzieleni na grupy napisali opis przeżyć wewnętrznych, wzorując się na sposobie określania doznań głównej bohaterki lektury. Wytyczne co do zawartości oraz formy wypowiedzieli otrzymali w kryteriach sukcesu. Dodatkowym utrudnieniem była konieczność uwzględnienia w wypracowaniu rzeczy, którą przedstawiciele grup widzieli w rozszerzonej rzeczywistości (gogle VR). Na koniec uczniowie zaprezentowali swoje dzieła i poddali je ocenie koleżeńskiej (oczywiście według otrzymanych kryteriów). Czasu pilnowali za pomocą aplikacji classroomscreen.

Zajęcia zakończyły się wnioskami na temat wyobraźni w życiu Ani i każdego z nas. Jeszcze kolejnego dnia uczniowie wspominali ciekawą i bardzo aktywizującą formę pracy z lekturą.

Elżbieta Wereszczyńska

TiK na lekcji polskiego

Utworzono dnia 29.02.2024, 20:22

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny