Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Szkolne Koło Caritas - sprawozdanie za rok 2023/24

Utworzono dnia 30.06.2024

Szkolne Koło Caritas 4 października 2023 r. odwiedziło Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie i uczestniczyło w podsumowaniu działań ekologicznych pod hasłem „Niech się rozleje sprawiedliwość i pokój”. Caritas Diecezji Siedleckiej włączyło się w ekumeniczne święto poświęcone trosce o środowisko pod nazwą „Czas dla Stworzenia 2023”. Podczas wydarzenia 31 wolontariuszy z SKC zapoznało się ze stoiskami promującymi dbanie o przyrodę oraz szeroko rozumianą ekologię przygotowanymi przez Lasy Państwowe, Zarząd Okręgowy Kół Łowieckich w Białej Podlaskiej, Parki Krajobrazowe Lubelszczyzny oraz Caritas Laudato si. 5 grudnia 2024 r. wolontariusze obchodzili Światowy Dzień Wolontariusza i ubrani na czerwono rozdawali serduszka z fragmentami z Pisma Świętego. 9.12.23 r. uczestniczyliśmy w zbiórce produktów o długim terminie przydatności w dwóch supermarketach - Biedronce i Lidlu. 28 uczniów naszej szkoły zebrało 200 kg. Także w grudniu Szkolne Koło Caritas wzięło udział w Światowych Dniach Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” i uczniowie naszej szkoły postanowili zastosować je w życiu i zaangażować się w „Torbę miłosierdzia”. Razem z klasami 4B, 5C, 6B, 7B, 7D, 8A oraz 8B razem ze świetlicą zebrali dary, które zostały przekazane do punktu Caritas przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego.

Wolontariusze ze Szkolnego Koło Caritas zakończyli rok szkolny dwoma wydarzeniami. Pierwsze z nich to spotkanie szkolnych kół Caritas w Pratulinie 28.05.2024 r. gdzie uczniowie mieli okazje spotkać się z innymi wolontariuszami oraz zobaczyć pokaz jazdy konnej i zakupić pamiątki. W wyjeździe uczestniczyło 21 uczniów naszej szkoły jak również wolontariusze z parafialnego Punktu Caritas przy parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gołaszynie. Ks. Michał Miszkurka, który jest asystentem kościelnym SKC pozyskał pieniądze na ten wyjazd. Wolontariusze z SKC pamiętając o potrzebach uczniów z niepełnosprawnością wyszli z inicjatywą wsparcia finansowego dla wyjeżdzających na obozy rehabilitacyjne. Część naszych uczniów przy pomocy rodziców upiekła ciasta i udało się zebrać 274,93 zł. Może to niewiele ale bardzo ważny był poświęcony czas i środki, żeby pomóc drugiemu człowiekowi.

Szkolne Koło Caritas nr 76 działające od 9 lat w naszej szkole w roku szkolnym 2023/2024 r. liczyło 49 wolontariuszy a ośmioro uczniów klas 8 otrzymało zaświadczenia o wolontariacie na koniec szkoły podstawowej.

 Opiekę nad Szkolnym Kołem Caritas sprawuje p. Małgorzata Tomczak.

 

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny