Spotkanie z pisarzem Tomem Justyniarskim
W naszej szkole gościł pisarz, autor książek dla dzieci Tom Justyniarski rodem Łukowianin, który opowiadał dzieciom z klas pierwszych i drugich o swojej miłości do zwierząt i trosce o nie. Już od dziecka interesował się zwierzętami i marzyłby pisać książki na podstawie swoich prawdziwych przygód ze zwierzętami. Teraz jest on znanym polskim obrońcą zwierząt i podróżnikiem, który zwiedził ponad 70 krajów świata i uratował około 1000 czworonogów.
Mottem przewodnim spotkania było hasło „Pokaż jak kochasz zwierzęta”. Pisarz w ciekawy sposób uczył dzieci przede wszystkim szacunku, miłości i tolerancji do nich. Poprzez zabawę uczniowie dowiedzieli się, ze wszystkie zwierzęta to nasi przyjaciele i bez nich nie da się żyć.
O pomocy psom opowiadała też wolontariuszka ze schroniska w Sobolewie, która zachęcała dzieci do odwiedzania bezdomnych piesków i wyprowadzania ich wspólnie z rodzicami na spacer oraz do udziału w konkursie o zwierzętach.
Ewa Ścioch