Program profilaktyczny RÓWIEŚNICY
W naszej szkole realizowany jest program profilaktyczny RÓWIEŚNICY opracowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Program obejmuje uczniów klas 7-8.
Scenariusze łączą teorię z praktyką i poruszają tematy takie jak: emocje, empatia, samokontrola, refleksyjność, przyjmowanie perspektywy innych osób, bezpieczeństwo w sieci, ochrona prywatności oraz pozytywne i kreatywne korzystanie z internetu.
Uczniowie wypełnili anonimową ankietę online dotyczącą zjawiska przemocy rówieśniczej, korzystając z tabletów szkolnych. Forma elektroniczna badania sprzyjała szczerości odpowiedzi oraz zachowaniu anonimowości.







