Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Ogólnopolski Program Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasach pierwszych

Utworzono dnia 20.06.2024

Ogólnopolski Program Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasach pierwszych

Nasza szkoła od lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.  Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole oraz wytworzenie u nich naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.

W tym roku szkolnym klasy pierwsze realizowały program pod hasłem: O BEZPIECZEŃSTWIE - W SZKOLE, W DOMU, NA DRODZE I W SIECI POWINNY
ZAWSZE PAMIĘTAĆ CIEKAWE ŚWIATA DZIECI.

Nauczycielom i rodzicom zależy, aby dzieci miały pełne radości i beztroskie dzieciństwo, a przy tym były bezpieczne. Choć nie uchronimy najmłodszych przed wszystkimi zagrożeniami, możemy uczyć ich, jak właściwie na nie reagować. Dzięki temu, że program uwzględnia szeroki zakres tematyczny, oprócz zasad ruchu drogowego, przekazywałyśmy dzieciom wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, poruszania się w Internecie, samodzielnego pozostawania w domu, utrzymywania bezpiecznych relacji z rówieśnikami, a także właściwych reakcji w kontakcie z nieznajomymi.

Ciekawe treści przygotowane przez organizatorów były przekazywane poprzez oglądanie filmów edukacyjnych i prezentacji do każdego modułu, rozwiązywanie rebusów, krzyżówek, oraz wypełnianie kart pracy. Ważne były także zajęcia praktyczne na drodze, na skrzyżowaniu oraz z użyciem fantomów do ćwiczeń pierwszej pomocy. Odbywały się również zabawy dramowe i zajęcia kształcące prawidłowe emocje w kontaktach z rówieśnikami. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały rysunki i plakaty „Moja bezpieczna droga do szkoły”, „Jestem bezpieczny w Internecie”.

Udział w programie na pewno poszerzył wiedzę dzieci o bezpieczeństwie i ich świadomość na kolejne lata, a przede wszystkim był dobrą zabawą edukacyjną.

                                                                  Ewa Ścioch, Jadwiga Kondratowicz, Jolanta Smyk

 

Ogólnopolski Program Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasach pierwszych

Utworzono dnia 20.06.2024, 09:14

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny