Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Literki w Akcji” w klasach pierwszych

Utworzono dnia 20.06.2024

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Literki w Akcji” w klasach pierwszych

Uczniowie klas pierwszych przez cały rok realizowali i właśnie ukończyli Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Literki w akcji”.

Był to projekt zgodny z Podstawą Programową, który dążył do rozwijania kompetencji kluczowych u wychowanków, poprzez twórcze i aktywizujące podejście do nauki alfabetu. Pomagał wprowadzać litery w klasie pierwszej przy wykorzystaniu różnorodnych i dostosowanych do potrzeb uczniów metod. Zachęcał do aktywnego zaangażowania uczniów w proces nauki. Uczniowie pod opieką nauczyciela realizowali różne zadania projektowe – literkowe memory, sportowe dyktando, litery z warzyw, owoców i kasztanów, litery z rzeczy recyklingowych i spożywczych jak np.: rolki po papierze toaletowym czy makaron i masa solna. A na zajęciach wychowania fizycznego dzieci układały poznane litery ze swojego ciała.

Dzieci w czasie wykonywania tych zadań rozwijały kompetencje społeczne, takie jak współpraca, komunikacja, rozwiązywanie problemów, a poprzez różnorodne zadania plastyczne ćwiczyły sprawność motoryczną. Nauka liter miała formę zabawy i służyła ich utrwaleniu. Uczniowie po prostu dobrze się bawili. Koordynatorkami projektu były wychowawczynie klas pierwszych.

                                                                  Ewa Ścioch, Jadwiga Kondratowicz, Jolanta Smyk       

 

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Literki w Akcji” w klasach pierwszych

Utworzono dnia 20.06.2024, 14:37

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny