Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Łąka kwietna

Utworzono dnia 16.11.2023

Dzięki szkolnemu kiermaszowi książek i pluszaków oraz finansowemu wsparciu pana Dariusza Komorowskiego, właściciela Sklepu Ogrodniczego Rosa udało nam się zrealizować projekt związany z utworzeniem na terenie „Czwórki” kwietnej łąki. Łąki kwietne posiadają wiele zalet, ale szczególną korzyścią jest ochrona środowiska. Kwitną bez wykorzystania środków chemicznych, które zatruwają glebę, powietrze i wodę oraz pomagają w walce ze smogiem i skutkami zmian klimatycznych.

6 listopada 2023r. ruszyły prace związane z wyrównaniem terenu, przekopaniem gleby, wysianiem nasion i ich zagrabieniem. Teraz pozostało nam już tylko czekać na wiosnę, by podziwiać efekt końcowy.

Teren łąki będzie idealnym miejscem obserwacji przyrodniczych roślin i zamieszkujących łąkę owadów. Tworząc szkolną łąkę, chcemy zwrócić uwagę uczniów  i społeczności lokalnej na jej przyrodnicze znaczenie, a dodatkowo stworzyć piękny plener dla działań twórczych, integrujących społeczność szkolną i lokalną. Mamy nadzieję, że nasz projekt zainspiruje innych do tworzenia podobnych miejsc w przestrzeni miasta. 

 

Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie na czele z panią Dyrektor Agnieszką Bryłą składa serdeczne podziękowania panu Dariuszowi Komorowskiemu, właścicielowi Sklepu Ogrodniczego Rosa, za dofinansowanie i wykonanie kwietnej łąki.

 

Katarzyna Nowicka

 

Łąka kwietna

Utworzono dnia 16.11.2023, 19:11

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny