Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Jestem AS – Akceptuję Siebie

Utworzono dnia 05.06.2024

Jestem AS – Akceptuję Siebie

Uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami realizowali na zajęciach z wychowawcą Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Jestem AS – Akceptuję Siebie”.

Jego celem była nauka lepszego poznania siebie, samoakceptacja, budowanie poczucia własnej wartości oraz pozytywne wzmocnienie własnego wizerunku.

W ramach projektu szóstoklasiści wykonali następujące zadania:

  • Każdy jest AS – zaglądali do pudełka z niespodzianką. Okazało się, że napotkali tam swoje własne odbicia. Następnie pisali do siebie zdania motywujące pod hasłem „Bądźmy dla siebie łaskawi”
  • Oko w oko z ASem – przyglądali się innym Asom klasowym, a potem w serduszkach wpisywali pozytywne cechy lub motywatory kolegom i koleżankom z klasy. Czytanie miłych, pełnych sympatii określeń było niezwykle budujące;
  • List miłosny do siebie – pisali listy, w których mieli wyrazić uznanie dla samego siebie, dla swoich umiejętności, pasji, zaangażowania w różne działania;
  • Kodeks akceptacji siebie –formułowali zasady, o których powinni pamiętać, by ich poczucie wartości nigdy nie zostało zachwiane.

Zrealizowane zadania pomogły dzieciom otworzyć się, zaakceptować siebie, ale również ćwiczyć umiejętność komplementowania i przyjmowania komplementów. Podczas realizacji projektu towarzyszyła nam świetna zabawa, a także nauka o sobie samym. To był bardzo dobry czas!

Ilona Dmowska, Agnieszka Gaja – Michalak, Agnieszka Wardak

Jestem AS – Akceptuję Siebie

Utworzono dnia 05.06.2024, 21:16

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny