Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie

Działamy na rzecz zwierząt

Utworzono dnia 20.06.2024

Działamy na rzecz zwierząt

„Wyobraź sobie, jaki piękny byłby świat,

Gdyby ludzie mieli tyle serca co psy.”

 

Klasa 2C z wychowawcą p. Moniką Wolanin-Drozd brała udział w programie edukacyjnym pt. „Psia Lekcja” zorganizowanym przez stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom.

Celem cyklicznych spotkań online było zdobycie przez uczniów wiedzy o psach i ich zachowaniach. Dzieci dowiedziały się, że są to bardzo mądre zwierzęta, które nie tylko strzegą swoich domów, ale również, dzięki swojej wrażliwości są świetnymi opiekunami oraz terapeutami osób starszych i chorych.

W klasie gościł także pies Kivi, dzięki któremu uczniowie nauczyli się pielęgnacji i opieki nad czworonogami. Dowiedzieli się: co jedzą psy, jakie mają zwyczaje, po co im są spacery, dlaczego się obwąchują i co oznaczają różne sygnały przekazywane ciałem.

22 maja - w Dniu Praw Zwierząt dzieci podsumowały całoroczną pracę i zdobyte wiadomości robiąc plakaty zachęcające do troski o czworonożnych przyjaciół. Uczniowie postanowili zorganizować w szkole zbiórkę dla zwierząt ze schroniska „Zwierzaki do wzięcia”, gdzie opieką otaczane są bezdomne psy i koty z okolic Łukowa. Do współpracy zaprosili młodszych kolegów z kl. 1C wraz z wychowawczynią p. Ewą Ścioch. Wspólnymi siłami rozwieszali plakaty oraz zachęcali innych uczniów z klas 1-3 do przynoszenia karmy i akcesoriów.

Dziękujemy wszystkim naszym małym darczyńcom i ich rodzicom. Jak zawsze spisaliście się na medal okazując wielkie serca i chętnie dzieląc się dobrem z potrzebującymi zwierzakami.

Dziękujemy również za pomoc p. Beacie Zdanowskiej, która przekazała w naszym imieniu do schroniska różnego rodzaju karmy, zabawki i akcesoria, by umilić życie poszkodowanym przez los zwierzętom.

To była wspaniała lekcja, która poruszyła serca naszych uczniów. Otworzyła im oczy na potrzeby i niedolę czworonogów, którym wystarczy odrobina uczucia i troski.

 

Monika Wolanin-Drozd

Ewa Ścioch

 

 

 

Działamy na rzecz zwierząt

Utworzono dnia 20.06.2024, 09:42

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny